Krátké zprávy
 • 5.5.2010
  Do největšího kotle v ČR v elektrárně Mělník spadl při opravě mladý muž, zranění nepřežil.  více >>>
 • 2.5.2010
  Osmiletá dívka leží v umělém spánku v ostravské fakultní nemocnici. V sobotu večer ji velmi vážně zranil výbuch kotle v rodinném domě v Bruntále. obytné části rodinného domu došlo k výbuchu litinového kotle na tuhá paliva. Při explozi nedošlo k požáru. Příčiny a okolnosti případu vyšetřujeme," uvedla mluvčí bruntálské policie Pavla Tušková.
 • 8.2.2010
  Silná exploze v neděli otřásla plynovou elektrárnou v Middletownu ve státě Connecticut na severovýchodě USA. Potvrzeno je pět obětí, záchranáři se ale obávají, že jich bude více. foto zde
 • 5.2.2010
  Jednoho mrtvého a tři zraněné si v neděli vyžádala exploze v tepelné elektrárně u města Gryfino na severozápadě Polska.  více >>>
 • 21.8.2009
  Výbuch v litvínovské chemičce, dva těžce zranění
  V litvínovském areálu chemičky Unipetrol v Záluží u Mostu v úterý odpoledne vybuchl zásobník na technický benzín. Při explozi byli čtyři lidé zraněni, z toho dva těžce.
    více >>>
starší zprávy >>>
12.4.2016 http://www.bureauveritas.cz
V Česku jsou desítky tisíc nebezpečných výtahů, varují odborníci. Lidem hrozí vážné úrazy
Praha, 4. dubna 2016 - V Česku jsou v provozu desítky tisíc rizikových výtahů, které ohrožují kvůli špatnému technickému stavu bezpečnost lidí. Problematické jsou zejména výtahy instalované před rokem 1993. Shodují se na tom inspektoři z inspekční společnosti Bureau Veritas a odborníci z Unie výtahového průmyslu.
2 příspěvky, poslední 29.08.2018 23:57
22.9.2015 Jiří Nesvadba - Revizní technik plynových zařízení  
Dokumentace závad výrobce TNS fa DRUKOV Brno, Cejl 18
Dobrý den všem závislých na TNS, V poslední době jsem zjistil zvýšený počet závad - neprovařených kořenů TNS uvedeného výrobce. Uvedené závady výrobce opravil na své náklady: u nádob v.č: 10046, a vč: 15202, vč: 15203 Závady zjištěné dnešního dne budou v jednání. Chtěl bych upozornit, zdali jste zachytili uvedený problém. Všimněte si u oboustranně zinkovaných nádob v jakém stavu je vnitřní zinkový povlak - nikdo zinkování po dodávce před odesláním nezkontroloval.
1.12.2014 Jiří Nesvadba, Revize plynových a tlakových zařízení  
Havárie expanzomatu
11.3.2014 Miroslava Jůnová, Marketing Manager, Milan Pavelčík HS-FS Team Leadr,  BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
Zaměstnání jako vysoce riziková záležitost, při změně zaměstnání jsou důležité vstupní prohlídky
Muži přicházejí k úrazu v práci dvakrát častěji než ženy. Loni se nejvíce lidí v zaměstnání zranilo v Jihomoravském a Středočeském kraji, přičemž Praha se řadí s úrazovostí na pracovišti hned na čtvrté místo. Nejčastěji dochází k úrazům v práci z důvodu neodhadnutého rizika, na kterém má vinu zaměstnanec i zaměstnavatel. Podtrženo a sečteno: Podle předběžné statistiky Státního úřadu inspekce práce se v Česku loni zranilo kvůli nedodržování pravidel bezpečnosti práce 39 412 lidí, z toho jich 108 na následky zranění zemřelo.
1 příspěvek, 13.03.2014 05:38
27.11.2013 Aleš Honus, Právo,  www.novinky.cz
Neumím to vysvětlit, tvrdí muž, který způsobil tragický výbuch v ostravské koksovně
Případ tragického výbuchu v koksovně společnosti Arcelor Mittal Ostrava, při kterém loni v listopadu zemřel jeden stážista z Indie a dalších osm lidí bylo zraněno, začal ve středu projednávat Okresní soud v Ostravě. Obžalovaným je 42letý bývalý zaměstnanec Radoslav Kapusniak. Podle policie byla příčina výbuchu jednoduchá - topenář utáhl nesprávný ventil a způsobil rozsáhlý výron plynu s následnou explozí.
11.11.2013 http://plzen.idnes.cz
Muž se zřejmě udusil metanem v šachtě bioplynové stanice
Tragédie se stala v neděli v bioplynové stanici v Chříči na severním Plzeňsku krátce před 15. hodinou. V šachtě zahynul pětapadesátiletý zaměstnanec firmy. S největší pravděpodobností se jedná o otravu metanem. Zdroj: http://plzen.idnes.cz/mrtvy-muz-v-chrici-na-plzensku-dzn-/plzen-zpravy.aspx?c=A131110_170721_plzen-zpravy_maq
1 příspěvek, 18.11.2013 20:03
4.10.2013 www.bozpinfo.cz
Pád z výšky z důvodu nedostatečného zajištění
Pracovník propadl otvorem v podlaze ve třetím nadzemním podlaží, kde pracoval bez zajištění.
10.9.2013 Foltisová Ivona,  www.bozpinfo.cz
Výsledky činnosti SÚIP za červenec 2013
Formy poskytování poradenství, mimořádné kontroly zaměřené na bezpečnost práce při plnění propanbutanových lahví a výsledky činnosti Státního úřadu inspekce práce za červenec 2013.
16.7.2013 BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.  
BUREAU VERITAS: Počet úrazů v práci v ČR roste, na vině jsou úspory firem
Počet úrazů v zaměstnání v letošním roce vzrostl. Zatímco loni v období duben až květen bylo evidováno na 16 131 pracovních úrazů. Letos se jedná o výrazný nárůst na 18 280 úrazů, tedy o 13,3 %. Vyplývá to ze statistik Státního úřadu inspekce práce. Kde bývá nejčastěji problém? Firmy kvůli špatné ekonomické situaci šetří a zanedbávají BOZP (tedy bezpečnost a ochrana zdraví při práci).
13.2.2013 www.tyden.cz
Větší respekt z elektřiny!
Státní úřad inspekce práce (SÚIP) eviduje za letošní leden 4330 pracovních úrazů. Devět lidí při nich přišlo o život a 135 utrpělo zranění, s nimiž byli hospitalizováni více než pět dnů.
12.2.2013 www.bozpinfo.cz
Nebezpečí výbuchu hořlavých prachů v průmyslu
Článek má za cíl seznámit čtenáře s problematikou výbušnosti práškových materiálů v technologických provozech. Obsahuje výčet průmyslových odvětví spojených s rizikem výbuchu hořlavého prachu, seznámení s požadavky současné legislativy, základními metodami protivýbuchové prevence a způsoby ochrany před účinky výbuchu prachu.
5.2.2013 http://zpravy.idnes.cz
Výbuch v mexické ropné firmě zavinil nahromaděný plyn
Exploze otřásla přízemím více než 54patrového mrakodrapu ve čtvrtek odpoledne místního času. Poničena byla čtyři poschodí. Nad budovou vysokou 214 metrů se vznášel oblak černého dýmu. Ředitel společnosti Emilio Lozoya v pátek odpoledne SEČ potvrdil, že se našla těla 32 obětí a 121 lidí bylo zraněno.
15.12.2012 http://www.ceskatelevize.cz
Výbuch kotle na štěpku usmrtil muže
Slavičín – Šestačtyřicetiletý muž zemřel při výbuchu kotle na spalování bioodpadu ve slavičínské firmě. Zaměstnanec soukromé firmy kontroloval nový kotel na spalování štěpky, který však zatím z neznámých příčin explodoval. K výbuchu mělo dojít při svařování. Ekologická katastrofa ani další výbuch podle policie nehrozí.
7.12.2012 Jan Langer,  http://aktualne.centrum.cz
Skladem benzinu v České Lípě otřásl výbuch, dva mrtví
Česká Lípa - Dva mrtvé a dva těžce zraněné si vyžádala exploze pohonných hmot v České Lípě. Výbuch otřásl krátce před půl dvanáctou areálem bývalého skladu Benziny v Českokamenické ulici.
1.10.2012 BOZPinfo.cz
Pracovník propadl otvorem v podlaze
Firma řádně nezakryla otvor v podlaze a pracovník jiné firmy provádějící kontrolu jím propadl do nižšího patra.
27.8.2012 Petr Matěják  
Smrtelný úraz při tlakové zkoušce
U Jirkova došlo k tragické události při tlakové zkoušce potrubí,kdy natlakované zařízení bylo příčinou smrtelného úrazu.
20.8.2012 Václav Kastner, inspektor, OIP České Budějovice,  Zpravodaj ATZ
Smrtelný úraz při plnění lahve technickým plynem.
Dne 8. února 2011 došlo ke vzniku smrtelného úrazu zaměstnance ve svařovně jedné společnosti v Jihočeském kraji. Při přijmutí zprávy o smrtelném úrazu, bylo prvotně sděleno, že došlo k roztržení tlakové lahve na plyny.
2 příspěvky, poslední 19.04.2015 07:27
26.4.2012 http://usti.idnes.cz
Za zřícení hotelu, kde zahynulo šest lidí, dostal muž roční podmínku
Ústecký krajský soud zmírnil rozsudek za zřícení hotelu Oharka v Lounech, kde v roce 2002 zahynulo šest Poláků včetně šestileté holčičky. Jiří Šimíček, tehdejší náměstek firmy Lostr, která budovu vlastnila, dostal za obecné ohrožení z nedbalosti osmiměsíční trest s roční podmínkou. Kvůli zřícení hotelu stanuli před soudem čtyři lidé. Do vězení šel jako jediný Zdeněk Krupka, tehdejší provozovatel lounského hotelu. Za obecné ohrožení byl odsouzený na 4,5 roku. Část trestu si odseděl, z vězení byl podmínečně propuštěn. Revizního technika Otu Šouna soud osvobodil.
8.11.2011 www.ceskatelevize.cz
Výbuch kotle na štěpku usmrtil muže
Slavičín – Šestačtyřicetiletý muž zemřel při výbuchu kotle na spalování bioodpadu ve slavičínské firmě. Zaměstnanec soukromé firmy kontroloval nový kotel na spalování štěpky, který však zatím z neznámých příčin explodoval. K výbuchu mělo dojít při svařování. Ekologická katastrofa ani další výbuch podle policie nehrozí.
20.10.2011 http://tn.nova.cz
V Semtíně unikal nitrózní plyn kvůli havárii kotle v chemičce
Chemickou havárii likvidovali hasiči v Semtíně na Pardubicku. Kvůli problémům dvou kotlů unikal do ovzduší nitrózní plyn.
starší články >>>
Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright DEKRA CZ, a.s. 2005-2019, všechna práva vyhrazena.