Krátké zprávy
  • 9.2.2006
    Smutná zpráva přišla z Ústecké pobočky ITI Praha. Po dlouhé těžké nemoci zemřel výtečný odborník i člověk ing. Petr Kotyk. Kdo jste ho znali, věnujte mu i vy, společně s námi, tichou vzpomínku.
  • 30.1.2006
    Nová firma v Tlakinfo - Adresáři firem: LDM, spol. s r.o. - Společnost LDM spol. s r. o. důstojně navazuje na tradici výroby průmyslových armatur v České Třebové, jejíž kořeny se datují rokem 1906. Firma LDM rozvíjí především regulační ventily v tlakových stupních PN 16 až PN 500 a v dimenzích DN 15 až DN 400.
  • 6.1.2006
    Členové občanského sdružení V havarijní zóně Jaderné elektrárny Temelín (JETE) tvrdí, že JETE vypouští do ovzduší radioaktivní páru, i když nemusí. Například při odstávkách, kdy technici dochlazují reaktor, odchází do ovzduší pára s radioaktivními látkami. Temelín tak prý ohrožuje obyvatele a přírodu v regionu. "Je to technický nesmysl a zbytečné strašení lidí," uvedla v reakci předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová.
30.9.2011 Mašek Miroslav,  SkoleniRidicu-online.cz, www.bozpinfo.cz
Školení řidičů online: moderní a efektivní proškolování zaměstnanců
Mluvíme-li o vzdělávání v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, většina z nás si představí školení o požární ochraně či bezpečnostních předpisech. Neméně významnou součást BOZP však představuje povinné školení řidičů-referentů – tedy řidičů využívajících služební automobily.
29.1.2008 EVROPSKÁ KONFEDERACE STAVEBNÍKŮ  
Prohlášení EBC proti neohlášené práci ve stavebním sektoru
Je těžké definovat objem neohlášené práce. Podle mnoha hypotéz a expertů, představuje neohlášená ekonomika něco mezi 7 % a 16 % hrubého domácího produktu (HDP) Evropské unie a 7 % - 19 % celkového objemu řádné zaměstnanosti.
2 příspěvky, poslední 29.01.2008 06:02
23.1.2008 Alois Matěják  
Zpravodaj ATZ 3/2007 ke stažení
Někteří předplatilé obdrželi nekvalitní výtisk Zpravodaje ATZ 3/2007. Chybou tiskárny v některých výtiscích chybí tisk na některých stranách. Omlouváme se i jmenem ATZ a žádáme ty, kteří tento chybný výtisk obdrželi a chtějí zaslat úplný výtisk ať nám píší na adresu ATZ, P.O.BOX 82, 130 00 Praha 3, nebo na telefon 603 180 703 a bude jim zaslán Zpravodaj 3/2007 poštou. Mimořádně lze zde stáhnout celý Zpravodaj ve formatu PDF.
8.1.2008 Petr Kužel - předseda daňové skupiny HK ČR a viceprezident HK ČR  
Zásadní změny v daňovém zatížení
Účinnost daňové reformy se nezadržitelně blíží. Nicméně stále mnoho lidí nemá jasno, jak se změní jejich daňová zátěž po 1.1.2008. Požádali jsme proto předsedu daňové skupiny HK ČR a viceprezidenta Hospodářské komory ČR Petra Kužela o stručné shrnutí nejdůležitějších změn a o porovnání daní dnes a po zavedení daňové reformy do roku 2010...
30.4.2007 JANA KLÍMOVÁ,  26.4.2007 Mladá fronta DNES str. 1 Ekonomika
ČEZ a Tykač spolu mají plány - společnou elektrárnu.
Mostecká uhelná se chce podílet na projektech ČEZ, jinak si zřejmě postaví s E. ON vlastní elektrárnu
10.1.2007 Rapid, a. s.,  Hospodářská komora ČR
WIN WORLD OF INDUSTRY - Istanbul
v souvislosti s přípravou oficiálních účastí na rok 2007 si dovolujeme oslovit Vaši společnost s nabídkou na prezentaci Vaší nabídky na významném strojírenském veletrhu WIN - WORL OF INDUSTRY 2007 - ISTANBUL, který se bude konat v termínu 24. - 28. 2. 2007.
22.12.2006 http://www.vitkovice.cz
VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY koupily stoprocentní podíl společnosti Hutní montáže
Ostrava 8.listopadu 2006 - Jediným akcionářem společnosti Hutní montáže se v těchto dnech stala strojírenská firma VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY, a.s. Největší výrobní dcera ze skupiny VÍTKOVICE HOLDING odkoupila stoprocentní podíl Hutních montáží. Vypořádání celé transakce realizovala společnost ATLANTIK FT a akcie společnosti Hutní montáže jsou již v držení společnosti VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY.
27.11.2006 František Holec  
Deklarace z VI.Merinárodní konference Praha 2006
Deklarace účastníků mezinárodní konference „TZ Praha 2006“ k podpoře energetických úspor a využití obnovitelných zdrojů prostřednictvím „Nových trendů v energetice budov“
25.9.2006 Petr Matěják - Tlakinfo  
APIS
Naše stránky www.tlakinfo.cz jsou začleněny do Asociace poskytovatelů informačních systémů. (APIS). Toto sdružení je začleněno do informačního systému InMP Hospodářské komory ČR
22.9.2006 František Holec  
Informační balíček: "Integrace a přerušení podnikání"
Tento informační balíček má proto za cíl především prezentovat a ukázat podnikatelům, jaké mají možnosti, pokud chtějí z nějakých důvodů přerušit či transformovat své podnikání. Autoři se zabývají také různými příčinami, které mohou vést k neúspěchům podnikatelů a dále možnostmi různých forem integrace podniků. Velmi důležité jsou také právní náležitosti při přerušení podnikatelské činnosti, kterými je nutné se řídit. Také této problematice je v publikaci věnován dostatečný prostor. V informačním balíčku nechybí ani užitečné odkazy a zdroje informací k jeho tématice.
24.8.2006 Ing. Ladislav Ouhrabka  
ROZLOUČENÍ
Po delší těžké nemoci zemřel revizní technik a člen ATZ, pan Jiří Ouhrabka, který by se letos dožil 65 let.
2.7.2006
Nabídka práce
Nadnárodní koncern Honeywell je světovým lídrem v oblasti technologií a výroby, působící v mnoha průmyslových odvětvích. Sídlo společnosti se nachází v Morris Town, New Jersey, USA.Ve více než 100 zemích světa poskytuje svým zákazníkům komplexní služby a inovativní řešení v oblastech letectví, automatizace a řízení, automobilového průmyslu a speciálních materiálů. V České republice je Honeywell zastoupen v několika lokalitách – Praze, Brně, Olomouci a Ostravě. Ve výrobě, vývoji a výzkumu, servisních a obchodních organizacích v současné době sdružuje více než 1.500 zaměstnanců.
14.1.2006 Petr Matěják - tlakinfo  
11. reprezentační ples výrobců, řemeslníků a obchodníků v oboru technických zařízení ČR
Asociace odborných velkoobchodů plyn, voda, topení, vzduchotechnika a Svaz podnikatelů v oboru technických zařízení ČR si Vás co nejsrdečněji dovolují pozvat na 11. reprezentační ples výrobců, řemeslníků a obchodníků v oboru technických zařízení ČR,který se bude konat v pátek 17. února 2006 od 20,00 hodin v Národním domě na Vinohradech.
7.11.2005 Petr Matěják - tlakinfo,  Rex Invest
Ostravské Hutní montáže mají nový název, strukturu i sídlo
O zkrácení názvu a přesídlení rozhodl v těchto dnech majitel společnosti Hutní montáže Ostrava. Podnik, který od letošního března vlastní firma Rex Invest, nese od začátku listopadu název Hutní montáže. Současně se změnou názvu akcionáři přenesli sídlo společnosti do Ostravy-Vítkovic, přesněji do areálu strojírenského holdingu Vítkovice, s nímž také hodlají v budoucnu úzce spolupracovat na významných projektech v tuzemsku i zahraničí.
30.5.2005

18.4.2005 zdroj: časopis Topin - topenářství instalace  
Víte, kolik se u nás platí za ochranu průmyslových práv?
Ten, kdo se domnívá, že jako výsledek své vynálezecké činnosti vymyslel něco pokrokového v oblasti techniky, co je nové na celém světě a průmyslově využitelné, a myslí si, že by se mohl stát vlastníkem patentu, neměl by zbytečně s jeho přihláškou otálet. Někdo jiný může být pohotovější a zaregistrovat si shodné řešení. Ochrana průmyslových práv ovšem něco stojí!
30.3.2005 Ladislav Kříž tiskový mluvčí ČEZ, a. s.  
ČEZ má zájem o United Energy
Energetická společnost ČEZ včera podala nabídku na koupi majoritního podílu společnosti United Energy,a.s. Komořany. Nabídka se týká 85,16 % akcií ve vlastnictví firmy Horizon Energy Development B.V., která je dceřinou společností National Fuel Gas Company v Buffalu, stát New York, USA.
29.3.2005 Ladislav Kříž tiskový mluvčí ČEZ, a. s.  
ČEZ představil projekt obnovy Tušimic
Radikální modernizace čeká uhelnou elektrárnu v Tušimicích. S plánem společnosti ČEZ na obnovu této elektrárny se přímo v Tušimicích seznámili zástupci regionu.
7.3.2005 Petr Matěják- tlakinfo  
Návštěvnost portálu TLAKINFO za měsíc únor 2005
Oceněním naší práce je především vysoká návštěvnost. Každý den navštíví portál tlakinfo několik stovek lidí, kteří se zajímají o problematiku tlakových zařízení. Vzhledem k tomu, že jsme úzce specializovaný portál, předpokládáme, že ti kdo navštěvují tyto stránky jsou odborníci z oboru a vyhledávají informace z oboru, o firmách, výrobcích a službách.
24.12.2004 Alois Matěják - předseda ATZ, Petr Matěják - Tlakinfo  
Veselé vánoce a štastný Nový rok
Celá Asociace pracovníků tlakových zařízení a redakce Tlakinfa , všichni členové jejího zázemí i podzemí Vám přejí krásné, vlídné a šťastné Vánoce. Chtěl jsem poděkovat všem kolegům a spolupracovníkům, kteří věnovali svůj čas, práci a vědomosti rozvoji oboru, ATZ i tlakinfa.cz . I nadále se těším na čas a diskuze odborné i osobní s Vámi, kolegy, přáteli i nepřáteli. V závěru roku se nemá pouze bilancovat, ale i vyslovit novoroční předsevzetí. Proto dovolte, abych vyslovil to mé, profesní. I letos jsme zaznamenali smrtelné úrazy spojené s provozem vyhrazených tlakových zařízení. Tito lidé měli trávit právě tento čas v kruhu své rodiny, přátel. S tímto souvisí i mé novoroční přání. Pokusme se v roce 2005 sjednotit jednotlivé, ať již funkční, nebo méně funkční fragmenty oboru. Sjednoťme všechny činnosti prováděné v souvislosti s návrhy, vývojem, výrobou, provozem, revizemi, inspekcemi, prohlídkami a zkouškami vyhrazených tlakových zařízení. Sjednoťme je, ať můžeme lépe ovlivňovat výslednou bezpečnost a spolehlivost tlakových zařízení tak, aby se v maximální míře snížila nehodovost těchto zařízení. Váš Alois Matěják- předseda Asociace pracovníků tlakových zařízení.
starší články >>>
Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright DEKRA CZ, a.s. 2005-2019, všechna práva vyhrazena.