Otázky a odpovědi - jednoduše můžete zaslat dotaz týkající se kotlů, tlakových nádob, potrubí a nízkotlakých kotelen.
[Tisk]


Diskuzní a poradenské fórum

Otázky a odpovědi

Tlaková zařízení

101692. musí být projekt plynu?
Autor: Konečný
Datum: 13.02.2019 11:02

Dobrý den,
prosím o radu, je třeba na plynový rozvod a plynovou přípojku projekt? Podle projektanta prý být nemusí, ale plynař nechce napsat výchozí revizní zprávu a vyžaduje projekt. Poraďte mi,prosím, jaký je správný postup.
Děkuji Konečný

odpovědět na otázku

Chronologický seznam příspěvků
Štefan Hlaváč, RT PZ, TNS a K415.02.2019 14:51
Konečný15.02.2019 07:33
Štefan Hlaváč, RT PZ, TNS a K415.02.2019 05:28

Příspěvky
Autor: Konečný
Datum: 15.02.2019 07:33 odpovědět
nahoru
Pane Hlaváči, děkuji za reakci.
Jedná se o předělávaný rozvod ve starém domě, který jsem koupil. Byl zde původně plynoměr,ale ten si plynárny odvezly. Nyní mi plynaři udělali nové rozvody,které vedou jinak než původní a jsou i z jiného materiálu.

Autor: Štefan Hlaváč, RT PZ, TNS a K4
Datum: 15.02.2019 14:51 odpovědět
nahoru
Vyhl.č. 85/1978 Sb. říká:
§ 7
Provozní revize
(1) na zařízeních, která jsou v provozu, jsou organizace povinny zajistit provádění provozních revizí.
(2) Provozní revize se provádějí zejména po skončení zkušebního provozu, po generální opravě, po zásazích, které mají vliv na bezpečnost a spolehlivost provozu, po nuceném odstavení zařízení z provozu, po odstavení zařízení z provozu na dobu delší
než 6 měsíců a v případech stanovených zvláštními předpisy8) v souladu s pokyny výrobce (dodavatele) zařízení.
-----------------------------------------------------------
Jak je z vyhl. patrno, nejedná se o Výchozí revizi, ale o Provozní, protože už je tento odběr evidovaný u dodavatele plynu.

Dodavatel plynovodu, který provedl GO, má povinnost předat revizní zprávu s tlakovou zkouškou.
Musí mít svého smluvního revizního technika.
Bez smluvního revizního technika ztrácí platnost Oprávnění montážní firmy na PZ.

Takže:
Žádný projekt.
RT PZ zhodnotí zařízení po GO a napíše revizi s tlakovou zkouškou plynovodu.
Vy tvrdě vyžadujte revizi na dodavateli - ne po revizním technikovi.
Pokud Vám nevyhoví informujte OIP /Oblastní inspektorát práce/, že si neplní povinnosti dle Zákona č. 251/2005 Sb.
Oni u něj udělají kontrolu dokladů a dokumentace, které musí mít pro tuto činnost - tedy montáže, opravy PZ.

Autor: Štefan Hlaváč, RT PZ, TNS a K4
Datum: 15.02.2019 05:28 odpovědět
nahoru
Předpokládám, že napsaný pojem "přípojka" je až za HUP OPZ, tedy za plynoměrem k domu.
Jedná-li se o nový odběr, dává podmínky připojení dodavatel plynu. Ten povolí napojení na tzv. spotřební plynovod v obci.
Protože on zná kapacitu odběrů a povoluje další odběr.
Upřesněte problém.

odpovědět na původní otázku

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:

Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright DEKRA CZ, a.s. 2005-2019, všechna práva vyhrazena.