Otázky a odpovědi - jednoduše můžete zaslat dotaz týkající se kotlů, tlakových nádob, potrubí a nízkotlakých kotelen.
[Tisk]


Diskuzní a poradenské fórum

Otázky a odpovědi

Tlaková zařízení

101702. prosba.
Autor: karel
Datum: 29.03.2019 11:55

Dobrý den,montážní firma nesmyslně nainstalovala kotle 45-75 KW.Nyní tvrdí,že platí dolní hranice.Vyhláška 91/93 prý zde neplatí.Děkuji za odpověd.

odpovědět na otázku

Chronologický seznam příspěvků
karel02.04.2019 21:18
Štefan Hlaváč, RT PZ, TNS a K402.04.2019 18:27
karel02.04.2019 17:56
Štefan Hlaváč, RT PZ, K4 a TNS31.03.2019 23:09

Příspěvky
Autor: karel
Datum: 02.04.2019 21:18 odpovědět
nahoru
děkuji

Autor: karel
Datum: 02.04.2019 17:56 odpovědět
nahoru
Pane Hlaváč,děkujiza všeobecnou odpověd,prosím o váš názor 2 kotle výkon 45-75 kw.2x 45 kw není kotelna podle vyhlášky 91/93.2 x např.52 kw je kotelna podle vyhlášky 91/93.Firma tvrdí že mám brát hodnoty,které nezakladají vyhlášku 91/93.Děkuji Vondráček.

Autor: Štefan Hlaváč, RT PZ, TNS a K4
Datum: 02.04.2019 18:27 odpovědět
nahoru
2 kotle výkon každého 45-75 kW. Zde je i jeden kotel nad 50 kW = dle vyhl.
2x kotle á 45 kW, součet kotelny celkem 90 kW = není dle vyhl.
2x kotle á 52 kW = je dle vyhl. protože je i jeden kotel je nad 50 kW.
--------------------
Je-li na štítku kotle výkon od - do, pro účely vyhlášky je to ten vyšší výkon.

PS.
Naše předpisy jsou někdy nesmyslné...ba i zrůdné.
Jaký je rozdíl mezi kotlem 45 kW a 60 kW?
Provozně žádný.
Ale ten druhý musí být provozován dle vyhl.č.91/1993 Sb. a kotelna musí být vyrobena dle ČSN 07 0703.

Autor: Štefan Hlaváč, RT PZ, K4 a TNS
Datum: 31.03.2019 23:09 odpovědět
nahoru
Vyhl. č. 91/1993 Sb. § 2
Základní pojmy
Pro účely této vyhlášky se rozumí kotelnou objekt nebo část objektu, ve kterém je umístěn alespoň jeden kotel
1. parní s konstrukčním přetlakem do 0,05 MPa,
2. kapalinový s nejvyšší pracovní teplotou kapaliny, nepřevyšující bod varu při přetlaku 0,05 MPa...

...Kotelnou III. kategorie kotelna se jmenovitým tepelným výkonem alespoň jednoho kotle 50 kW a vyšší do součtu jmenovitých tepelných výkonů kotlů 0,5 MW a kotelna se součtem jmenovitých tepelných výkonů kotlů větším než 100 kW do součtu jmenovitých tepelných výkonů kotlů 0,5 MW;
---------------------------------------------------------
Je to kotelna III. kategorie = platí.
Pokud je to plynová kotelna, musí splňovat také ČSN 07 0703

odpovědět na původní otázku

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:

Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright DEKRA CZ, a.s. 2005-2019, všechna práva vyhrazena.