[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
Výbuch propanbutanové láhve zranil ženu na Orlickoústecku
Datum: 11.11.2010
V restauraci v Pastvinách na Orlickoústecku explodovala v noci ze středy na čtvrtek propanbutanová lahev. V objektu s obytnou částí vybuchlo několik propanbutanových lahví.

Jedna žena se zranila, škoda je čtyři miliony, uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

"V restauraci s obytnou částí vybuchla propan-butanová lahev, ten se nashromáždil ve spodní části objektu. Uvnitř hasiči našli několik dalších lahví, které komplikovaly likvidaci požáru. Nakonec se podařilo dostat nebezpečné tlakové lahve z ohniska požáru a k další explozi nedošlo. Výbuchem ale byla pravděpodobně narušena i statika objektu,“ uvedla mluvčí.

Na místě zasahovalo šest jednotek hasičů.

„Uvnitř objektu hasiči nalezli několik propan butanových lahví, které velmi komplikovaly likvidaci požáru. Nakonec se podařilo dostat nebezpečné tlakové lahve z ohniska požáru a k další explozi nedošlo,“ upřesnila Právu Horáková.

Hasiči museli rozebrat střešní konstrukci, aby odhalili všechna ohniska a požár zlikvidovali. Příčinu vzniku požáru nyní zjišťuje vyšetřovatel hasičů spolu s policisty. Zraněná žena byla ve velkém šoku a musel ji ošetřit lékař.

Hasiči oheň likvidovali asi do čtyř hodin ráno.Příčinu vzniku požáru nyní zjišťuje vyšetřovatel hasičů spolu s policisty.


 Související

Související témata
Nádoby P-B, LPG, ...
Nehody, úrazy, havárie

 Hodnocení
Zhodnoťte, jak se Vám článek líbil (1 = výborný ... 5 = špatný)
 
průměrné hodnocení: 3 (počet známek: 1) 

Diskuze ke článku
V diskuzi není žádný příspěvek
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:

Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright DEKRA CZ, a.s. 2005-2019, všechna práva vyhrazena.