[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
189/15 NV o podrobnostech udělování licencí pro podnikání v energetických odvětvích
T: 7.10.2015
Datum: 7.10.2015
Vyhláška nově systematicky odpovídá členění dle zmocnění dle § 98a odst. 2 písm. a) energetického zákona. Byla tak výrazně upravena systematika celé vyhlášky oproti nahrazované vyhlášce, což výrazně zlepšuje přehlednost vyhlášky a uživatelský komfort.

Na základě zkušeností s aplikací předchozí vyhlášky ve správních řízeních o udělení licence vyvstala potřeba změnit či zrušit některá ustanovení, respektive dokládání podmínek pro udělení licence, která se ukázala jako nadbytečná nebo neúčelná. V souvislosti s novelou energetického zákona bylo třeba rovněž reagovat změnami, které se odráží v navrhované vyhlášce. Totéž pak platí v případě změn právní úpravy v souvislosti s novým občanským zákoníkem.

Vyhláškou jsou také stanoveny vzory tiskopisů vztahujících se k žádostem o udělení, změnu, nebo zrušení licence jakož i uznání oprávnění podnikat. Tyto vzory byly upraveny a zrevidovány v návaznosti na novou primární právní úpravu (např. odstranění místa podnikání z formulářů, změny pojmosloví podle rekodifikace občanského práva, odstranění identifikačního čísla zdroje, odstranění dokladování obchodního majetku, čistého obchodního majetku atd.).

Související soubory: - zde


 Související

Související témata
Právní a technické předpisy

 Hodnocení
Zhodnoťte, jak se Vám článek líbil (1 = výborný ... 5 = špatný)
 

Diskuze ke článku
V diskuzi není žádný příspěvek
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:

Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright DEKRA CZ, a.s. 2005-2019, všechna práva vyhrazena.