[Tisk]  [Poslat e-mailem]  [Hledat v článcích]
PVC trubky: nejpoužívanější trubky ve stavebnictví
Datum: 8.9.2016
Ve stavebnictví jsou právě PVC trubky čím dál častěji první volbou. A není se vůbec čemu divit, neboť PVC trubky vynikají spoustou výhod, které ocení nejeden stavitel…

Přinášíme vám přehled sedmi největších výhod, které vás jistě přesvědčí o tom, že PVC trubky jsou pro vedení vody a odpadů ideálním řešením i v případě vaší stavby.

1. Kvalita

Důraz na precizní zpracování a použití těch nejlepších materiálů charakterizuje moderní PVC trubky. O jejich kvalitě a spolehlivosti svědčí bezesporu také to, že se používají také v nejrůznějších průmyslových odvětvích, například elektrotechnickém, chemickém a podobně. Jejich vhodnost pro vedení vody dokazuje i použití v úpravnách a rozvodnách vody.

2. Odolnost

Extrémní odolnost vůči kyselinám a louhům je charakteristická právě pro PVC trubky. Odolávají rovněž korozi a dalším nepříznivým vlivům vnějšího prostředí.

3. Dlouhá životnost

PVC trubky se vyznačují rovněž mimořádně dlouhou životností, což se samozřejmě odvíjí od kvality použitého materiálu. Svou roli v tom hraje také extrémní odolnost neměkčeného polyvinylchloridu vůči široké škále chemikálií i vůči korozi.

4. Nezávadnost

Neměkčený polyvinylchlorid, z něhož jsou PVC trubky vyrobeny, vyniká rovněž svou nezávadností. Ani při dlouhodobém používání nedochází k uvolňování nežádoucích látek, což je zejména v případě vodovodního potrubí nezbytné.

5. Variabilita

Ovšem opravdu propracovaný potrubní systém, který dokonale naplní vaše požadavky, vytvoříte jedině s vhodně zvoleným příslušenstvím. Nabídka příslušenství k PVC trubkám proto zahrnuje kohouty, ventily, tvarovky, ruční a automatické armatury a další nezbytné komponenty, bez nichž se při konstrukci PVC potrubí na míru vašemu projektu neobejdete.

6. Snadná instalace

S variabilitou celého potrubního systému úzce souvisí také jeho jednoduchá montáž. Důležité je samozřejmě precizní plánování, díky němuž bude konečná instalace mnohem jednodušší.

7. Cena

A v neposlední řadě je významným pozitivním aspektem, který hovoří ve prospěch PVC trubek, také příznivá cena. Neinvestujte tedy do vedení vody či odpadů více, než je nevyhnutelně nutné, aniž by nějak utrpěla kvalita a životnost daného řešení.

Zajímají-li vás další informace v souvislosti s použitím PVC trubek pro vedení vody a odpadů, potom navštivte webové stránky www.georgefischer.cz společnosti GEORG FISCHER +GF+, která se již více než dvacet let věnuje vývoji a výrobě plastových potrubních systémů a nezbytného příslušenství.


 Hodnocení
Zhodnoťte, jak se Vám článek líbil (1 = výborný ... 5 = špatný)
 
průměrné hodnocení: 3,67 (počet známek: 3) 

Diskuze ke článku
Diskuze obsahuje 1 příspěvek
PVCinfo@ipotrubi.cz13.12.2016 14:21
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:

Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright DEKRA CZ, a.s. 2005-2018, všechna práva vyhrazena.