[Tisk]

Diskuze ke článku: Nebezpečí zborcení nádob vnějším přetlakem
Autor článku: Ing. Milan Babinský, CSc
Plné znění článku: Nebezpečí zborcení nádob vnějším přetlakem
Anotace článku: Příspěvek obsahuje stručný úvod do problematiky stabilitního zborcení skořepin tlakových i beztlakových nádob zatížených vnějším přetlakem a přehled metod, které slouží k posuzování tohoto stavu. Popisuje se začlenění těchto metod do současné filozofie navrhování tlakových nádob a jsou zmíněny metody použité jak v ČSN 69 0010, tak i EN 13454. Jedním ze způsobů jak je možné zničit nádobu vnějším přetlakem je dosažení ještě výraznějšího rozdílu tlaků na základě dosažení ještě výraznějšího rozdílu teplot např. čištěním nádoby parou a následným hermetickým uzavřením. Při poklesu teplot potom dojde i ke kondenzaci par ze vzduchu. Tímto způsobem bylo zničeno již několik nádrží.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TLAKinfo nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re (2): p�epo�et n�dobxHwSYlbUHDdxopYQJz25.02.2012 07:28
hQWzrSCvYZHKZTRQLyRskqZCbrblyciEpuXQS25.09.2011 15:39
vakuové nádobyJosef janů18.10.2006 13:50
Re: přepočet nádobAlois Matěják17.10.2006 09:28
přepočet nádobJosef janů13.10.2006 10:37

Příspěvky
Předmět: hQWzrSCvYZHKZTRQLyR
Autor: skqZCbrblyciEpuXQS
Datum: 25.09.2011 15:39 odpovědět
nahoru
You cuodln't pay me to ignore these posts!

Předmět: vakuové nádoby
Autor: Josef janů
Datum: 18.10.2006 13:50 odpovědět
nahoru
Jestli tomu dobře rozumím, tlakové nádoby se mohou používat na podtlak do výše 0,7 barů vakua ( 0,3 baru abs.) Jestli to myslíte výžně s těmi diletanty, tak to vím asi o 50 podnicích kde ti diletanti jsou. Zajímavé je , že se sem i dováží tlakové nádoby z EU bez výrovních dokladů a zkoušek jako součást vakuových stanic a běžně se zde používají na podtlak o velikosti vakua až 0,95 baru ( 0,05 barů abs!!!!) Všichni se ohání i vámi zmíněnou normou na tlakové nádoby, ale nikdo mi není schopen říci, jak podstupovat v uvedení do provozu, revizích takových nádob na vakuum. Myslím si že tato problematika není totiž vůbec zpracována na úrovni norem a předpisů a každý si to vysvětluje po svém. Příspěvek ing. Babinského jen ukazuje, jak je vakuum nebezpečné a já říkám neřešené z hlediska bezpečnosti práce, porojektování a realizace dodávek.
S pozdraevm
Josef Janů
Proto navrhhuji složit pracovní skupinu, zaštítěnou Vaší Asociací, a vypracovat patřičnou normu neboalespoň dodatek normy 18/1978 Sb.

Předmět: přepočet nádob
Autor: Josef janů
Datum: 13.10.2006 10:37 odpovědět
nahoru
Pro vakuové systémy se u nás běžně používají tlakové nádoby a pasporty na tlak. Nikde jsem se nedočetl jakým způsobem je možné tyto tlakové nádoby používat pro vakuum a kdo má oprávnění je uvádět doprovozu a revidovat akontrolovat v provozu. Na ITI TUV jsem se dozvěděl že je nutné provést oprávněnou osobou, přepočet pro vakuum.
Rád bych se zúčastnil nějaké diskuse na toto téma, popřípadě se přihlásil do školení na revizního technika vakuových nádob.
Děkuji za odpověď.

Předmět: Re: přepočet nádob
Autor: Alois Matěják
Datum: 17.10.2006 09:28 odpovědět
nahoru
Nemáte pravdu, běžně se nepoužívají.
Problematika vnějšího tlaku je úplně jiná než vnitřního tlaku – viz přednáška ing. Babinského na Tlaku 2007 uveřejněná na www. TLAKINFO.cz.
Revize a zkoušky se provádějí pouze u nádob dle vyhl.č.18/1978 Sb. v platném znění tzn. s přetlakem větším než 0,7 bar (70 kPa) a tudíž se nevystavuje osvědčení RT vakuových nádob.

Předmět: Re (2): pďż˝epoďż˝et nďż˝dob
Autor: xHwSYlbUHDdxopYQJz
Datum: 25.02.2012 07:28 odpovědět
nahoru
, iomrnfing them that poor South Africans were getting resentful of African foreigners opening business in their communities and that the country should be careful of future Xenophobia attacks. The recommendations were not taken seriously because it was assumed that South Africans would never attack other Africans, and look at what happened in 2008 when thousands of Africans were chased out of their homes in Alexandra in what spread throughout the country in a couple of days and is still taking place until today. The xenophobia attacks proved that South Africa is no different from the other African countries where xenophobic attacks have occurred, as we have seen in several countries in West Africa. Lastly, you ask if people have such pathetic lives as to concentrate so much on Zuma's private life. Well, the last time I checked the Daily Sun was the highest selling newspaper in South Africa with over 400,000 sales each day, with 71% of its readership being Black. The Daily Sun, I think we would agree is nothing short of a tabloid newspaper that writes about witchcraft and extra-marital affairs. The media is a reflection of the society it does not exist on its own, if South Africans, especially Black South Africans seems to like these kind of stories so much, why are you then so shocked that the curiosity has extended to the President's bedroom???

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuze čtenářů portálu TLAKinfo. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.
Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright DEKRA CZ, a.s. 2005-2019, všechna práva vyhrazena.