[Tisk]

Diskuze ke článku: Závaznost technických pravidel a doporučení
Autor článku: Odpovídá Ing. Jan Dvořák, Česká asociace výrobců výtahů
Plné znění článku: Závaznost technických pravidel a doporučení
Anotace článku: V oboru výstavby plynárenských zařízení jsem se setkal s používáním technických pravidel a technických doporučení, označovaných TPG a TDG. Jsou TPG a TDG závazná pro výkon činností v plynárenství a souvisejících oborech? Zdroj: http://www.tzb-info.cz/3234-zavaznost-technickych-pravidel-a-doporuceni

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TLAKinfo nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Měření spalin dle TPG 704 01Štefan Hlaváč, RT PZ, TNS, K429.09.2014 16:34
EN 45020Petr27.09.2014 07:59

Příspěvky
Předmět: Měření spalin dle TPG 704 01
Autor: Štefan Hlaváč, RT PZ, TNS, K4
Datum: 29.09.2014 16:34 odpovědět
nahoru
Úvodem:
Z výše uvedené článku:
Technická pravidla by měla vždy vycházet z ustálených výsledků vědy, techniky a praxe a být zaměřena na podporu optimálních společenských přínosů.
---------------------------------------------------------------
Dle TPG 704 01 čl. 8.3.2 se musí provádět měření spalin a tahu komínu při:
Uvedení kotle -B- do provozu, při jeho seřizování /servisu/, při provozní revizi, při odborném posouzení jeho provozu.

Například:
V září si provozovatel pozve servis kotle a ten provede změření dle TPG, ppm je do 100.
V říjnu si provozovatel pozve revizního technika PZ na provozní revizi a ten MUSÍ dle TPG, provést stejné měření.
Je-li v tomto roce termín roční kontroly PZ, je to dle výše "odborné posouzení provozu kotle", to znamená, že RT PZ musí provést měření.
---------------------------------------------------------------
Dle TPG 704 01 PŘÍLOHA 15:
Tabulka termínů provedení servisu tohoto kotle.
Je-li změřená koncentrace CO neředěné ve spalinách do 100 ppm, provádí se další servisní úkon za 12 měsíců.
Proč?
Protože je prvoz kotle bezpečný a nikoho neohrožuje.
--------------------------------------------------------------
Servis kotlů se provádí pravidelně 1x za rok a současně se provádí měření spalin a tahu komínu.
Dotaz:
Proč se musí znovu provádět měření při provozní revizi?
Proč, když TPG 704 01 v tabulce uvádí termín měření až za 12 měsíců?
Vždyť dle TPG a tabulky je provoz seřízeného kotle bezpečný dalších 12 měsíců, protože jsou hodnoty ppm menší než 100.
---------------------------------------------------------------
Závěrem:
Neodporuje si toto TPG?
ANO
Splňuji tato Technická pravidla /viz. úvod/ výsledky vědy, techniky a praxe a jsou zaměřena na podporu optimálních společenských přínosů?
NE
Na jedné straně je kotel bezpečný 12 měsíců a na druhé straně se musí měřit při provozní revizi, nebo roční kontrole PZ, i když byl předtím servisován, seřízen a změřen !!!

Předmět: EN 45020
Autor: Petr
Datum: 27.09.2014 07:59 odpovědět
nahoru
Norma EN 45020 byla sice v roce 2005 zrušena, ale v roce 2006 byla opět vydána. Tudíž EN 45020 je stále v platnosti.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuze čtenářů portálu TLAKinfo. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.
Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright DEKRA CZ, a.s. 2005-2019, všechna práva vyhrazena.