[Tisk]
Datum: 17.7.2007 16:06
Ostravská společnost Hutní montáže, která je součástí vítkovického strojírenského holdingu, letos předpokládá přibližně 17procentní růst tržeb, z loňských 746 milionů korun na 872 milionů korun. Současně by podle generálního ředitele Miroslava Přecechtěla měla vzrůst také hodnota zisku. „Předpokládáme, že zisk výrazně překročí hranici 43 milionů korun,“ uvedl.

V roce 2006 dosáhly Hutní montáže ziskového výsledku z běžného hospodaření na úrovni zhruba 26 milionů korun. Po vytvoření opravných položek a odpisu některých tzv. bilančních položek, souvisejících zejména s bývalým závodem společnosti v Moravském Krumlově a výstavbou Mariánského mostu v Ústí nad Labem a mostu Apollo v Bratislavě, ale nakonec firma vykázala ztrátu 92,3 milionu korun. „Rok 2006 se kvůli 118 milionovým opravným položkám vymyká z možnosti srovnání. Kdybychom tedy porovnávali zisk za rok 2005 a letošní očekávaný výsledek, půjde o nárůst minimálně o 50 procent,“ vysvětlil M. Přecechtěl.

V letošním roce se montážní společnost bude podílet zejména na rekonstrukcích a modernizaci elektrárny ČEZ v Tušimicích a rovněž na montáži kotlů v elektrárně Walsum (SRN) pro společnost Hitachi. Právě obnova energetiky v České republice a v Německu, bude pro rok 2007 a i následující léta rozhodující pro růst tržeb společnosti. Klíčové by měly být také zakázky na budovaných dopravních tepnách doma i v zahraničí. „Podíl prací v energetice předpokládáme okolo 60 procent z celkového obratu, u dopravních staveb to bude asi 20 procent,“ odhadl generální ředitel.

Významnou část zakázek má v energetice opět tvořit projekt montáže regeneračního kotle v Uruguaji pro firmy Andritz a Botnia, kde ostravská firma dokončí montáž technologie. Mimo to se uzavřou i práce na regeneračním kotli ve švédské Obbole. Ve druhém pololetí letošního roku podnik zahájí práce v rámci komplexní obnovy elektrárny Tušimice, kde budou Hutní montáže subdodavatelem pro svou mateřskou akciovou společnost Vítkovice Heavy Machinery. „V závěru roku plánujeme také výstavbu několika energetických zařízení v Německu, kde se ujmeme jak výstavby nosných ocelových konstrukcí tak montáže technologií. Pro naše tržby to ale bude práce viditelná až v dalším období,“ konstatoval M. Přecechtěl.


Podmínky užívání portálu TLAKinfo.
Připomínky, náměty a dotazy - redakce portálu.
© Copyright DEKRA CZ, a.s. 2005-2019, všechna práva vyhrazena.